Medarbejdere – Københavns Universitet

Center for Angst > Medarbejdere

Medarbejdere i klinikken

Psykologer i klinikken:

Barbara Hoff Esbjørn

Professor mso, ph.d., daglig leder,
cand.psych. aut.,specialist og supervisor i psykoterapi
E-mail: barbara.hoff@psy.ku.dk
Kerstin Berwing

Kerstin Berwing

M.S. Psychologist
E-mail: kerstin.berwing@psy.ku.dk

Signe Jyde Pedersen

Signe Jyde Pedersen

Cand.psych.
E-mail: sjp@psy.ku.dk
Maria Cabo Dannow

Maria Cabo Dannow

Cand.psych., aut.
E-mail: maria.dannow@psy.ku.dk

Sonja Breinholst

Post doc., ph.d., cand.psych. aut.
E-mail: sonja.breinholst@psy.ku.dk
Monika Walczak

Monika Walczak

Post doc., ph.d., cand. psych.
E-mail: monika.walczak@psy.ku.dk

Studentermedhjælpere:

Emma Sawada Petersen Emma Sawada Petersen                                                 

Stud. Psych.
E-mail: esp@psy.ku.dk
Katrine Balsby Katrine Balsby                                             

Stud. Psych.

E-mail: Katrine.balsby@psy.ku.dk
Mathilde von Holst Mathilde von Holst

Stud. Psych.
Therese Dolberg Rasmussen Therese Dolberg Rasmussen

Stud. Psych.

E-mail: 
tr@psy.ku.dk


Herudover er der praktikanter og frivillige tilknyttet klinikken.

Projektkoordinator:

Heidi Riiber Heidi Riiber                                                                       

E-mail: heidi.riiber@psy.ku.dk