Medarbejdere – Københavns Universitet

Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Center for Angst > Medarbejdere

Medarbejdere

Staben i Center for Angst består af flere psykologer, en projektkoordinator og ca. 10 psykologistuderende, heraf 2-5 praktikanter og scholarstipendiater.

Staben består af:

Styregruppe:

Barbara Hoff Esbjørn
Professor mso, ph.d., daglig leder,
cand.psych. aut.,
specialist og supervisor i psykoterapi
E-mail:
barbara.hoff@psy.ku.dk

Marie Louise Reinholdt-Dunne
Adjunkt, ph.d.,
cand.psych. aut.

E-mail:
marie.reinholdt@psy.ku.dk

 

 Psykologer:

Bianca Munkebo Christiansen

Cand.psych.

E-mail:

bianca.christiansen@psy.ku.dk

Andreas Blicher Skanborg

cand.psych.

E-mail:

andreas.skanborg@psy.ku.dk

Lotte Bukh

Cand.psych. aut.

E-mail:

lotte.bukh@psy.ku.dk

Ph.d.-studerende:

Sonja Breinholst

Cand.psych. aut.
E-mail:
sonja.breinholst@psy.ku.dk

Monica Walczak

 cand.psych.

E-mail: Monika.walczak@psy.ku.dk

Nicoline Normann

cand.psych. aut.

E-mail:

nicoline.normann@psy.ku.dk

 

Studerende:

 Mette Agner Pedersen

E-mail: mette.pedersen@psy.ku.dk

Maria Cabo Dannow

E-mail: maria.dannow@psy.ku.dk

Amanda Schulz Rottbøll

E-mail:

asr@psy.ku.dk

 

Projektkoordinator:

Heidi Løvschall Riiber
E-mail:
heidi.riiber@psy.ku.dk

Emeritus: 

Ingrid Leth
Lektor, emeritus
E-mail:
ingrid.leth@psy.ku.dk